05-07-22
Spowiedź

Autor postu SimpleUser

Spowiedź - oczyszczenie z grzechów

Każdy z nas ma na swoim sumieniu mniejsze lub większe grzechy. Nie da się ukryć, że niektóre z nich ciążą nam i nie dają uwolnić myśli. Ten ciężar nazywa się wyrzutami sumienia. Jedynym, skutecznym remedium na to, by znów poczuć się lekko i dobrze jest spowiedź. Ten sakrament święty pomoże oczyścić nie tylko naszą duszę, ale także nasz umysł i ciało.

Spowiedź szczera

Spowiedź jest jednym z tych sakramentów świętych, do których warto się odpowiednio przygotować. By była ona skuteczna, niezbędne jest wykonanie dokładnego rachunku sumienia. Warto przypomnieć sobie wszystkie grzechy, zarówno te mniejsze i większe. Warto także podejść do spowiedzi z przekonaniem, że Bóg jest po to, by nas wysłuchać i nam wybaczyć.

spowiedz swieta

Spowiedź - czego się w niej boimy?

Spowiedź niektórych z nas napawa strachem. Boimy się, że grzechy nie zostaną nam odpuszczone, a także, że wymierzona nam pokuta będzie zbyt surowa. Nie ma się jednak czego obawiać. Pamiętajmy, że Bóg wybacza wszystkie grzechy, a odmawiana pokuta ma przywrócić nasze myśli i czyny na właściwe tory. Jest to również okazja do refleksji nad swoim zachowaniem i zastanowienie się nad tym, co możemy zmienić.

Spowiedź - jak się do niej przygotować?

Wspomniany już rachunek sumienia jest przed spowiedzią najważniejszy. To właśnie jemu powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi i zastanowić się nad tym, co możemy zrobić lepiej. Podejdźmy do spowiedzi z przekonaniem, że pomoże nam ona oczyścić duszę i umysł, a także zdejmie z nas ciężar.