25-03-22
Pielgrzymka na Jasną Górę

Autor postu SimpleUser

Pielgrzymka na Jasną Górę - przebieg

Pielgrzymka na Jasną Górę to temat szeroko omawiany. Dlaczego? Ponieważ w każdym roku odbywają się takie wędrówki i to z najróżniejszych miast znajdujących się na terenie Polski. Jak sama nazwa mówi - jest to pielgrzymka, czyli idzie się po nogach. Chociaż nie brakuje tych wiernych, którzy ze względu na swoje choroby, muszą podróżować różnymi środkami komunikacji.

Pielgrzymka na Jasną Górę - cele

Jaki jest cel? Podziękowanie za doznane łaski. Aczkolwiek, każda osoba, która wiernie podąża w kondukcie ma tak naprawdę własny cel. Niektórzy chcą podziękować, a inni chcą o coś poprosić. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką dokładnie osobą ma się do czynienia. Niektórzy chętnie podzielą się swoim celem, ale inni wolą wszystko zachować w spokoju swej duszy.

Pielgrzymka na Jasną Górę - znaczenie

Pielgrzymka na Jasną Górę ma bardzo duże znaczenie dla katolików. Niektórzy jawnie mówią, że jest to trudna wędrówka, którą tak naprawdę odbywa się do domu. Bo właśnie na Jasnej Górze mieszka ich matka - Najświętsza Maryja Panna. Nie ma się więc czemu dziwić, że nie brakuje chętnych osób do wspólnego pielgrzymowania.

Pielgrzymka na Jasną Górę - historia

To historia właśnie pokazuje, że pielgrzymki mają duże znaczenie dla katolików. Tym bardziej, że pierwsza pielgrzymka odbyła się w roku 1626. Wtedy to pielgrzymi postanowili wyruszyć z Gliwic do Częstochowy. Czy wcześniej odbywały się jakieś wędrówki? Nie wiadomo. Ta była pierwsza, która została udokumentowana w zachowanych kronikach.