16-02-22
Kolęda parafialna

Autor postu SimpleUser

Jak wygląda kolęda parafialna?

Kolęda parafialna to temat ściśle związany z Bożym Narodzeniem. Z okresem, który kojarzy się z wielką radością i wspaniałymi chwilami. To nie tylko choinka i prezenty, ale także wizyty duchownych w domach swoich parafian. Co na ten temat trzeba wiedzieć?

Kolęda parafialna - spotkanie proboszcza z wiernymi

Na ten aspekt można spojrzeć z różnych stron. Duchowny to osoba, która chodzi po domach, niosąc radosną nowinę, błogosławiąc na każdy kolejny rok. To również dobra okazja do tego, aby móc bliżej spotkać się z wiernymi, których na co dzień widuje się tylko w kościele.

Kolęda parafialna - jak się przygotować do wizyty duchownego?

Nie potrzeba wielkiego zaangażowania do tego, aby przygotować się do tej wizyty. Po pierwsze - potrzebna będzie woda święcona, krzyż i coś, czym ksiądz będzie mógł poświęcić dom oraz zebrane osoby. Przydadzą się również odpowiednio zapalone dwie świecie. Czy coś jeszcze będzie potrzeba? Nie. Aczkolwiek, są takie domy, gdzie ksiądz może liczyć nawet na poczęstunek i ciepły napój.

Kolęda parafialna - czy warto brać udział?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy ktoś odczuwa taką potrzebę. Dla wielu osób jest to bardzo ważna chwila, podczas której osobiście mogą porozmawiać z księdzem na temat palących problemów wiary. Inne osoby poniekąd podchodzą do tego tematu, "bo tak trzeba". Nie brakuje też osób, które kompletnie z tego rezygnują. Jak więc widać, wszystko tak naprawdę należy rozsądzić zgodnie z indywidualną kwestią własnego sumienia, czy komuś na tym zależy.