30-01-22
Intencje mszy świętych

Autor postu SimpleUser

Jakie są intencje Mszy Świętych

Jakie intencje mszy świętej można wybrać?

Kościół rzymskokatolicki umożliwia zamówienie intencji mszalnych o różnych charakterze. Może mieć formę indywidualną i być odprawiana z myślą o jednej konkretnej osobie. Inny rodzaj to intencja zbiorowa, podczas której kapłan modli się z wiernymi za większą grupę osób, na przykład za kilku zmarłych. Ponadto istnieje możliwość zamówienia intencji do Dworu Niebiańskiego, która jest odprawiana codziennie przez miesiąc z myślą o osobie żyjącej. Jej odpowiednikiem odprawianym dla zmarłego jest intencja gregoriańska.

O co można się modlić?

Istnieje bardzo wiele godziwych intencji mszalnych, najczęstszym przykładem jest modlitwa za zmarłych. Innym popularnym rozwiązaniem są Msze Święte dziękczynne za otrzymanie łaski oraz dziękczynno-błagalne o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Poza tym można zamówić intencje przebłagalną o darowanie win i szczęśliwą śmierć. Inne często wybierane rodzaje intencji mszalnych mają  na celu uzyskanie pokoju w rodzinie, wybranie odpowiedniej drogi życiowej lub pomocy w nauce i zdaniu ciężkiego egzaminu.

Dlaczego warto się modlić?

Szczery cel modlitwy jest kluczem do jej skuteczności. Dzięki niej zyskujemy możliwość zbliżenia się do Boga i jego lepszego poznania. Modlitwa pozwala zapomnieć o bieżących problemach oraz ranach zadawanych przez bliskich. Wzmacnia siły duchowe człowieka i daje możliwość osiągnięcia wewnętrznej harmonii. Należy pamiętać, że modlenie się do Boga wraca do nas jako dobro w różnych, zaskakujących postaciach.