28-05-22
Komunia święta

Autor postu SimpleUser

Czy komunia święta jest ważna?

Komunia święta dla każdego chrześcijanina jest bardzo ważna. Pozwala na przyjęcie ciała Chrystusa pod postacią hostii, który cierpiał za nasze grzechy na krzyżu. O czym warto wiedzieć? Jak wygląda komunia w kościele katolickim?

Jak zachować się na komunii?

Na komunię trzeba się odpowiednio ubrać. Dzieci komunijne zakładają białe alby, które są symbolem czystości i piękna. W trakcie trwania mszy, trzeba zachować powagę i uroczysty nastrój. Zapomnijmy o rozmowach, gdyż jest to czas wyciszenia i bycia jak najbliżej Boga. Postępowanie jest zgodne z zaleceniami Kapłana w Kościele. 

Jak powinna wyglądać komunia święta?

Pamiętajmy o tym, że Komunia święta jest połączeniem dwóch etapów. Najważniejszy jest pierwszy etap, czyli ceremonia przyjęcia Chrystusa do swojego serca. Potrzebne są odpowiednie stroje i dodatki komunijne. Po mszy goście udają się na przyjęcie, podczas którego wręczają pamiątki i prezenty komunijne. Jak powinna wyglądać Komunia? Przede wszystkim jest to czas pełen radości i optymizmu. Młody katolik przyjmuje do serca ciało Chrystusa, dlatego ceremonia ma uroczysty charakter.

komunia swieta

Co zabrać ze sobą na komunię?

Na szyi każdego, kto przyjmuje Komunię świętą, powinien znajdować się medalik z krzyżykiem lub wizerunkiem Matki Boskiej. Konieczne jest też zakupienie świecy, która zostanie odpalona na mszy komunijnej. Nie możemy pominąć różańca, który można przypiąć do alby dziecka. 

Goście z kolei powinni zabrać ze sobą na Komunię pamiątkę komunijną oraz podarunek. Stosowny strój także jest koniecznością.