28-05-22
Chrzest święty

Autor postu SimpleUser

Chrzest święty - obrzędy

Chrzest święty to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego chrześcijanina. Dzięki temu można obmyć duszę z grzechów i zjednoczyć się z Bogiem, wkraczając na jego ścieżkę. Jak przygotować się do przyjęcia chrztu świętego? O czym warto wiedzieć?

Chrzest święty - przygotowanie

Jeśli przygotowujemy dziecko do chrztu, musimy wybrać rodziców chrzestnych. Kolejny krok to złożenie wizyty w kancelarii parafialnej. Nie możemy zapominać o kupieniu szatki i świecy, jak i rozdaniu zaproszeń na Chrzest święty. Zazwyczaj rodzice dziecka przygotowują też poczęstunek dla gości. Po obrzędzie, goście wręczają pamiątki. 

chrzest zdjecie

Chrzest święty - znaczenie dla chrześcijanina

Chrzest święty jest ważnym sakramentem, który oczyszcza nas z grzechu pierworodnego. To odrodzenie duchowe i zjednoczenie się z Kościołem. Katolicy wskazują, że chrzest jest niczym akt narodzenia się na nowo. 

Chrzest święty - dlaczego warto się go poddać?

Nie zapominajmy o tym, że to jeden z najważniejszych obrzędów w Kościele katolickim. Najczęściej chrzczone są małe dzieci, jednak dorosłe osoby także skorzystają z takiego rozwiązania. Chrzest święty jest obmyciem z pierworodnego grzechu - to symbol łączącej nas więzi w Chrystusem. Od tej pory nasza dusza jest czysta i tylko od nas zależy, jakimi staniemy się ludźmi. Możemy kroczyć ścieżką Kościoła, będąc blisko Stwórcy. Takie duchowe wsparcie jest ogromną pomocą w codziennym życiu. 

Jak widać, chrzest święty ma szczególne znaczenie dla chrześcijan. Przyjęcie chrztu może odbyć się praktycznie w każdym wieku.